Forventer at deltage på følgende show:
 
 
Middelfart november 2022
 
Ølstykke oktober 2022
 
 
 
 
 
 
 
 

Udstillings resultater - Show results

Flappe

Ølstykke 2021 DARAK Kl. 11. EX1 + BIS + BOB 3, v/ Caroline Stoa. 
Ølstykke 2021 DARAK Kl. 11. EX1 + BIS + BOB 3, v/Eric Reijers.
----------
 
Søften 2021 JYRAK Kl. 10. CAP + NOM, v/Dorte Kaae.
Søften 2021 JYRAK Kl. 10. CAP, v/Yan Roca-Folch.
Hedensted 2021 JYRAK kl. 10. CAP + NOM, v/Stephen Jones
 
PREMIER
 
 Nørresundby 2022 JYRAK Kl. 8. CAPIB, v/Stephen Jones.
Nørresundby 2022 JYRAK Kl. 8. CAPIB + NOM, v/Joeri Vanrusselt.
Kolding 2022 JYRAK Kl. 8. CAPIB, v/Jaroslav Panek
Birkerød 2022 Racekatten Kl. 8. CAPIB + BIS + BOB 2, v/Caroline Stoa.
Birkerød 2022 Racekatten Kl. 8. CACIP + BIS, v/Anna Wilczek.
 
INTERNATIONAL PREMIER
 
Søften 2022 JYRAK Kl. 6. CAGPIB, v/Martti Peltonen.
Ølstykke 2022 DARAK Kl. 6. CAGPIB + BIS + BOB 5, v/Sabine Mösch.
Ølstykke 2022 DARAK Kl. 6. CAGPIB + BOX, v/Francesco Cinque.
Skive 2022 JYRAK Kl. 6. CAGPIB, v/Ad de Bruijn.
Skive 2022 JYRAK Kl. 6. CAGPIB , v/Juan José Martinez Vizcaino.
Køge 2022 Racekatten Kl. 6 CAGPIB + NOM, v/Vladimir Isakov.
Køge 2022 Racekatten Kl.6 CAGPIB, v/Dietmar Sagurski.
 
GRAND INTERNATIONAL PREMIER
 
 

Solo

Ølstykke 2021 DARAK Kl. 11. EX 1 + NOM, v/Francesco Cinque.
Ølstykke 2021 DARAK Kl. 11. EX1 + NOM, v/Carolina Stoa.
----------
 
Søften 2021 JYRAK Kl. 9. CAC + NOM, v/Britta Busse.
Søften 2021 JYRAK Kl. 9. CAC v/Dorte Kaae.
Hedensted 2021 JYRAK kl. 9. CAC, v/Alfred Wittich Soojarit.
 
CHAMPION
 
 Nørresundby 2022 JYRAK Kl. 7. CACIB, v/Stephen Jones.
Nørresundby 2022 JYRAK Kl. 7. CACIB, v/Joeri Vanrusselt.
Birkerød 2022 Racekatten Kl. 7. CACIB + NOM, v/ Britta Busse.
Birkerød 2022 Racekatten Kl. 7. CACIB + NOM, v/Grazyna Laskowska-Malaga.
Ølstykke 2022 DARAK Kl. 7 CACIB + NOM, v/Sabine Mösch.
 
INTERNATIONAL CHAMPION
 
Ølstykke 2022 DARAK Kl. 5. CAGCIB, v/Francesco Cinque.
 

Frank

 Skive 2020 JYRAK Kl. 11 EX1, v/Pia Nyrup
----------
 
Søften 2021 JYRAK Kl. 9. CAC, v/Dorte Kaae.
Søften 2021 JYRAK Kl. 9. CAC, v/Yan Roca-Folch.
Nørresundby 2022 JYRAK Kl. 9. CAC, v/Stephen Jones.
 
CHAMPION
 
Nørresundby 2022 JYRAK Kl. 7. CACIB, v/Joeri Vanrusselt. 
Birkerød 2022 Racekatten Kl. 7. CACIB, v/Ad De Bruijn.
Birkerød 2022 Racekatten Kl. 7. CACIB + NOM, v/Caroline Stoa.
Ølstykke 2022 DARAK Kl. 7 CACIB + NOM v/Veikko Saarela.
Ølstykke 2022 DARAK Kl. 7. CACIB + NOM v/Britta Busse.
 
INTERNATIONAL CHAMPION

 

 


Brian RIP

SUPREME CHAMPION
 
 

 

Billeder fra show

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Luise Bengtsen  | Tlf.: +4524275371 | sugieh@hotmail.com