Forventer at deltage på følgende show:
 
 
Hammel, marts 2024
 
Herlufmagle, august 2024
 
Hadsten, november 2024
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Udstillings resultater - Show results

Flappe

Ølstykke 2021 DARAK Kl. 11. EX1 + BIS + BOB 3, v/ Caroline Stoa. 
Ølstykke 2021 DARAK Kl. 11. EX1 + BIS + BOB 3, v/Eric Reijers.
----------
 
Søften 2021 JYRAK Kl. 10. CAP + NOM, v/Dorte Kaae.
Søften 2021 JYRAK Kl. 10. CAP, v/Yan Roca-Folch.
Hedensted 2021 JYRAK kl. 10. CAP + NOM, v/Stephen Jones
 
PREMIER
 
 Nørresundby 2022 JYRAK Kl. 8. CAPIB, v/Stephen Jones.
Nørresundby 2022 JYRAK Kl. 8. CAPIB + NOM, v/Joeri Vanrusselt.
Kolding 2022 JYRAK Kl. 8. CAPIB, v/Jaroslav Panek
Birkerød 2022 Racekatten Kl. 8. CAPIB + BIS + BOB 2, v/Caroline Stoa.
Birkerød 2022 Racekatten Kl. 8. CACIP + BIS, v/Anna Wilczek.
 
INTERNATIONAL PREMIER
 
Søften 2022 JYRAK Kl. 6. CAGPIB, v/Martti Peltonen.
Ølstykke 2022 DARAK Kl. 6. CAGPIB + BIS + BOB 5, v/Sabine Mösch.
Ølstykke 2022 DARAK Kl. 6. CAGPIB + BOX, v/Francesco Cinque.
Skive 2022 JYRAK Kl. 6. CAGPIB, v/Ad de Bruijn.
Skive 2022 JYRAK Kl. 6. CAGPIB , v/Juan José Martinez Vizcaino.
Køge 2022 Racekatten Kl. 6. CAGPIB + NOM, v/Vladimir Isakov.
Køge 2022 Racekatten Kl.6 CAGPIB, v/Dietmar Sagurski.
 
GRAND INTERNATIONAL PREMIER
 
 Ølstykke 2022 DARAK Kl. 4. CAPS, v/Minna Krogh.
Middelfart 2022 JYRAK Kl. 4. CAPS, v/Natalie Smits- Peelen.
Brædstrup 2023 JYRAK Kl. 4. CAPS, v/Dorota Szadurska.
Juelsminde 2023 JYRAK Kl. 4. CAPS, v/Lucie Pánková.
Herlufmagle 2023 DARAK Kl. 4. CAPS + NOM, v/Britta Busse.
Herlufmagle 2023 DARAK Kl. 4. CAPS, v/Sabine Mösch.
Hedensted 2023 JYRAK Kl. 4. CAPS, v/Sabine Mösch.
Hensted-Ulzburg 2023 1.DEKZVe.V Kl. 4. CAPS + BIS, v/ Glenn Sjöbom.
Hensted-Ulzburg 2023 1.DEKZVe.V Kl. 4. CAPS + BIS, v/Veikko Saarela.
Nørresundby 2024 JYRAK Kl. 4 CAPS + NOM, v/Ad de Bruijn.
.
 

Frank

 Skive 2020 JYRAK Kl. 11. EX1, v/Pia Nyrup
----------
 
Søften 2021 JYRAK Kl. 9. CAC, v/Dorte Kaae.
Søften 2021 JYRAK Kl. 9. CAC, v/Yan Roca-Folch.
Nørresundby 2022 JYRAK Kl. 9. CAC, v/Stephen Jones.
 
CHAMPION
 
Nørresundby 2022 JYRAK Kl. 7. CACIB, v/Joeri Vanrusselt. 
Birkerød 2022 Racekatten Kl. 7. CACIB, v/Ad De Bruijn.
Birkerød 2022 Racekatten Kl. 7. CACIB + NOM, v/Caroline Stoa.
Ølstykke 2022 DARAK Kl. 7. CACIB + NOM v/Veikko Saarela.
Ølstykke 2022 DARAK Kl. 7. CACIB + NOM v/Britta Busse.
 
INTERNATIONAL CHAMPION

Middelfart 2022 JYRAK Kl. 5. CAGCIB, v/Natalie Smits-Peelen.
Brædstrup 2023 JYRAK Kl. 5. CAGCIB, v/Pia Nyrup
Juelsminde 2023 JYRAK Kl. 5. CAGCIP + NOM, v/ Jaroslav Pánek.
Køge 2023 Racekatten Kl. 5. CAGCIB, v/Mira Fonsén.
Køge 2023 Racekatten Kl. 5. CAGCIB, v/ Vladimir Isakov.
Hedensted 2023 JYRAK Kl. 5. CAGCIB + NOM, v/Sabine Mösch.
Hedensted 2023 JYRAK Kl. 5. CAGCIB, v/Juan José Martinez Vizcaino.
Hendste-Ulzburg 2023 1.DEKZVe.V Kl. 5 CAGCIB, v/ Glenn Sjöbom.
 
GRAND INTERNATIONAL CHAMPION
 
Nørresundby 2024 JYRAK Kl. 3 CACS + NOM, v/Ad de Bruijn.
Nørresundby 2024 JYRAK Kl. 3 CACS + NOM, v/Pia Nyrup.
 
 

ULLA T

Herning 2023 JYRAK Kl. 12. EX1, BIS, BOB 1, v/Pia Nyrup.
Herlufmagle 2023 DARAK Kl. 12. EX1, v/Britta Busse.
Herlufmagle 2023 DARAK Kl. 12. EX1, v/ Sabine Mösch.
Køge 2023 Racekatten kl. 11. EX1, BIV, BIS, BOB 4, v/ Dorte Kaae.
Køge 2023 Racekatten Kl. 11. EX1, BIV, BIS, BOB 4, v/Mira Fonsén.
Faxe 2023 DARAK Kl. 11. EX1, BIV, BIS, BOB 4, v/Minna Krogh.
Faxe 2023 DARAK Kl. 11. EX1, BIV, BIS, BOB 4, v/Ksenia Karpinska.
 
JUNIOR WINNER
 
World Show 2023 FIFe Kl. 11. EX1, v/Michael Edström.
Hedensted 2023 JYRAK Kl. 11. EX1, BIS, BOB 4, v/Sabine Mösch.
Hedensted 2023 JYRAK Kl. 11. EX 1 + NOM, v/Roberto Lubrano.
 ----------
 
 

 

 

 


Ilikethis Ténébrion - Brian

27/3-16 - 24/3-2020
SUPREME CHAMPION
 
 

Billeder fra show

 
Brian
 
 
 
 
 
 
Luise Bengtsen  | Tlf.: +4524275371 | sugieh@hotmail.com